sukrubilgili - MAKALELER-ANILARIM
BU SABAH BAŞIMA GELENLER
Mustafa Üçüncü GİBİ BU SABAH BENİM BAŞIMA GELENLER!.. 
Bu sabah beşe kadar CNN TÜRK ‘teki tekrar yayımlanan tartışma programını izledim. Sonra yemeğimi yedim, orucuma ( hayatımda ilk defa üç ayları tutmaya başladım) niyetlenip yattım. İki saat sonra sabah namazına kalkıp, namazımı eda edip tekrar yattım. Tam bir hacıyatmaz oldum..
Her sabah Damad’ın internet üzerinden yurtdışına sattığı kitapları PTT’nin Kızılay’daki  şubesine götürüyorum.  Damat sekiz on beşte beni uyandırdı. Aparat topar uykusuz bir halde kalktım; alelacele üstümü  giydim. 
İlk defa bu sene herhalde ihtiyarladığımızdan mı ne ; pantolon altına içlik, ayaklarıma da çift çorap giymeye başladım. Bu sabahta yine çift çoraplarımı ayağıma geçirip arabamın başına gittim. Kitapları yükleyip Kızılay’a gidip, kargoya verip eve geldik. 
Ben bir saate yakın yürüyüş yaptım. Bayağı bir ter atmıştım. Duşumu yapmak için çoraplarımı çıkarmak için eğildiğimde bir de ne göreyim; çift giydiğim çorapları ters giymişim. Sol ayağımın içine ilk olarak siyah çorabımı, onun üzerine yeşil çorabımı( bunu da ters giymişim!..), sağ ayağımın içine ilk olarak yeşil çorabımı, onun üzerine de siyah çorabımı (bunu düz)  giymişim. 
Ayaklarıma şöyle bir baktım. Kendi kendime güldüm. Çift çorapları tekli çiftli ters giydiğim gibi sol ayağımın en üstüne giydiğim yeşil çorabı da ters giymişim...
Bu sabah demek ki tersten kalktım.
Benim bu yaptığımı Artvin Öğretmen Okulunda çok sevdiğim Trabzonlu Mıstık devamlı yapardı. Geçenlerde bu ters çorap giyme ile ilgili çok güzel bir fıkra anlatmıştı. Çok hoşuma gitmişti.
“Üzüm üzüme baka baka kararır!”,” Arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim” atasözleri var. Bu atasözleri bu vesile ile doğrulanmış mı oluyor ne?
Şimdi kendi kendime soruyorum; 
Bende mi Mıstıklaştım (Mustafa Üçüncü) ne?!...
Whatsapp'ta Paylaş